פילאטיס מכשירים
"גוף בנפש" סטודיו לפילאטיס מכשירים, תל-אביב, ירושלים, מודיעין
חפשו אותנו בפייסבוק  
 אודות - גוף בנפש 
 שיטת פילאטיס 
 אומרים עלינו 
 גוף בנפש בתקשורת   סניפים  
 סטודיו לפילאטיס - גלריה 
 קורסים וסדנאות  צור קשר  קישורים  ENGLISH 


תרגילי פילאטיס בגוף בנפש, סטודיו לפילאטיס מכשירים תל אביב
צוות גוף בנפש, סטודיו לפילאטיס מכשירים ירושלים
איך לבחור סטודיו לפילאטיס מכשירים?
פילאטיס לגיל הזהב
פילאטיס לנשים בהריון או לאחר לידה

איך לבחור סטודיו לפילאטיס מכשירים?

מאת מאירה אליאש*

החלטתם להשקיע בבריאותכם, ולהתחיל להתאמן בצורה קבועה ועקבית. שמעתם רבות על יתרונותיה של שיטת פילאטיס בכלל ופילאטיס מכשירים בפרט. כעת עליכם להחליט לאיזה סטודיו לפילאטיס מכשירים כדאי לכם להירשם.

אם אתם מתגוררים ביישוב קטן או באזור כפרי, ייתכן ותיאלצו לבחור בסטודיו היחיד שיש בקרבת מקום, בשל מיעוט ההיצע.

אם, לעומת זאת, אתם מתגוררים באחת הערים הגדולות, ייתכן ותיתקלו בבעיה ההפוכה - מספר גדול של מכוני פילאטיס מכשירים, שכולם משווקים עצמם במילים דומות וטוענים שהם הסטודיו הטוב ביותר. בחירת הסטודיו המתאים באמת לצורכיכם יכולה להפוך לאתגר.

ובכל זאת, כיצד תבחרו את סטודיו לפילאטיס המתאים לכם?

אנו ממליצים לערוך סקר שוק ולהשוות בין הסטודיואים השונים לפי פרמטרים ברורים ואחידים.

המלצה, פה לאוזן

המלצה של אדם המוכר לכם ואמין בעיניכם על סטודיו מסוים היא, כמובן, דרך טובה לבחירת סטודיו.

מנועי החיפוש

היכנסו למנוע החיפוש המוערך על ידיכם וחפשו מילות חיפוש כמו "סטודיו לפילאטיס מכשירים ב[מקום מגוריכם]"

לחיפוש בגוגל.

עדויות של מתאמנים אותנטיים

באתר הסטודיו מומלץ להתעכב ולקרוא המלצות של מתאמנים אותנטיים. מקריאה של עדויות אחדות תוכלו לקבל רושם אמין על רמתו המקצועית של הסטודיו והמורות, יחס ללקוחות, ניסיון בעבודה שיקומית, שביעות רצון וכדומה.

מניסיוננו רב השנים בתחום הפילאטיס, השאלות החשובות ביותר ללקוחות פוטנציאליים מתרכזות בשתי קטגוריות:

שאלות בתחום המעשי:

קירבת הסטודיו לביתכם או למקום העבודה

מיקומו הגיאוגרפי של הסטודיו חשוב ביותר לניבוי ההתמדה בשיעורים, וזה נתון שחייבים לקחת בחשבון מראש. לגוף בנפש יש שלושה סטודיאים בתל אביב, ירושלים ומודיעין.

שעות הפעילות (השיעורים בשעות הנוחות לכם וגמישות בשינוי שיעורים קבועים)

אם סדר היום שלכם מגביל אתכם מאד, ואתם יכולים להתאמן אך ורק בשבע בבוקר או בתשע בלילה, לדוגמא, רצוי לברר מראש אם הסטודיו אליו תרצו להירשם יכול לאפשר לכם שיעורים בשעות המבוקשות.

חניה

למי שמגיע ברכב פרטי, שאלת החניה בערים הגדולות היא שאלה חשובה. ייתכן והחניה ברחובות סמוכים לסטודיו מועטה, מוגבלת או איננה בנמצא כלל. כדאי לברר אם מצויים חניונים ציבוריים בקרבת מקום, והאם לסטודיו הסדרי חניה עם אחד החניונים.

תחבורה ציבורית

באם עליכם להשתמש בתחבורה ציבורית כדי להגיע לסטודיו, בדקו מראש אילו קווי אוטובוס מגיעים לקרבת הסטודיו, שעות ותדירות.

לחיפוש קווי אוטובוסים באתר דן תחבורה ציבורית.

סוג מנוי

רצוי לברר מראש מהי צורת ההתקשרות עם הסטודיו: האם מדובר במנוי שנתי, מנוי חודשי או כרטיסיית שיעורים. מרבית הסטודיואים לפילאטיס מכשירים נוהגים לעבוד עם כרטיסיות.  גדלי כרטיסיות ותוקפן נגזרים ממספר השיעורים השבועי שבכוונתכם לצרוך. ככל שתרכשו כרטיסיה גדולה יותר - כך תשלמו פחות עבור כל שיעור. רצוי לברר מראש גם את מדיניות ביטולי שיעורים, הקפאת כרטיסיה, וכדומה.

על סוגי המנוי בסטודיו גוף ונפש קרא כאן.

מחיר

באשר למחירי שיעורי פילאטיס, כדאי לדעת ולהפנים מראש שפילאטיס מכשירים, במיוחד בסטודיו מיועד לכך (להבדיל מחדר כושר או מתנ"ס), איננו ספורט עממי. יש להניח שתמצאו פערים קטנים בין מחירי השיעורים בסטודיואים שונים. אני ממליצה לא לבחור בסטודיו אך ורק על סמך מחירי השיעורים, אלא לבדוק נתונים נוספים שנפרט בהמשך (כמו צורת העבודה הנהוגה בסטודיו, כמות מרבית של מתאמנים בשיעור, רמת ההכשרה של המורות, איכות המכשור והאבזור, נועם ההליכות והיחס למתאמנים וכדומה).

מדיניות ביטול שיעורים

ברוב מכוני הפילאטיס נהוגה מדיניות של ביטול שיעור שנקבע ואי אפשר להגיע אליו - 24 שעות לפני מועד השיעור. יש סטודיואים המאפשרים קבלת שיעור חליפי על בסיס מקום פנוי.

חימום / מיזוג אויר

בכל סטודיו לפילאטיס שאני מכירה מתקיים ויכוח קבוע בין אלה שחם להם ורוצים יותר מיזוג לבין אלה שקר להם ומבקשים לכבותו (ולהיפך, בחורף..). אבל אמצעי מיזוג וחימום תקינים ומתפקדים חייבים להימצא בסטודיו. חובה לבדוק במיוחד אם יש לכם רגישות מיוחדת בנקודה הזו.

חדרי הלבשה/שירותים/מקלחת

האם לסטודיו מלתחות, חדרי או תאי הלבשה נאותים, מסודרים ונקיים,האם יש בנמצא חדר/י שירותים (מתוחזקים) במרחק סביר מהסטודיו? פילאטיס מכשירים אינו ספורט אירובי וההזעה בו מועטה, ועם זאת, יהיה כאלו שירצו להתקלח בתום השיעור - רצוי לבדוק נקודה זו. שימו לב שברוב הסטודיואים הייעודיים לפילאטיס מכשירים אין מקלחות.

שמירת חפצים

האם הסטודיו ערוך לשמור על חפצי ערך? וחשוב לא פחות - האם קיימת אפשרות להשאיר בסטודיו פרטי לבוש ומגבת קטנה לשימוש חוזר בשיעורים הבאים.

בר משקאות

בכל מקום המקיים פעילות גופנית חייב להיות מתקן למי שתייה קרים. יש סטודיואים המציעים, בנוסף למי שתייה, גם משקאות חמים בסיסיים, כגון קפה ותה.

ביטוח ובטיחות

מומלץ לבדוק האם לסטודיו ביטוחים מתאימים, כגון ביטוח צד שלישי וביטוח אחריות מקצועית.באותה הזדמנות, בדקו שבסטודיו נמצא מטף תקין לכיבוי שריפות וערכת עזרה ראשונה.

גישה לבעלי מוגבלויות

שאלה זו משמעותית לבעלי מוגבלויות. סטודיואים רבים ממוקמים בקומות מרתף, אליהן מובילות מדרגות רבות.

שאלות בתחום המהותי:

צורת העבודה הנהוגה בסטודיו

באופן כללי, שיעורים קבוצתיים מתחלקים לשתי קטגוריות עיקריות: האחת היא שיעור קבוצתי של ממש, כלומר כל המתאמנים מגיעים באותה שעה ומבצעים את אותו שיעור. במקרה כזה יש שתי תת קטגוריות. בראשונה, מחצית השיעור מתקיימת על מזרן ומחציתו השנייה על המכשירים. בתת הקטגוריה השנייה - השיעור כולו מתקיים על מכשירים, כאשר כל המתאמנים מבצעים אותם תרגילים. מגבלות העבודה הקבוצתית נובעות קודם כל מהקושי לשבץ מתאמנים שכולם באותה רמה, ו/או בעלי צרכים זהים, ומצד שני, מיכולת המדריכה להנחות שיעור זורם וקולח, המתאים לכולם, ובו זמנית לראות מה כל מתאמן ומתאמנת עושים, לעבור ביניהם ולתקן טעויות.

הקטגוריה השנייה היא שיעורים אישיים ופרטניים בקבוצה.  זוהי, לדעתי, צורת הוראת הפילאטיס החכמה והנכונה יותר. היא אישית וממוקדת ובמסגרתה נבנית תכנית הדרכה פרטנית לכל לקוחה ולקוח. גם כאשר השיעור הוא בקבוצה קטנה, של עד 5 מתאמנים - מדובר בחמישה שיעורים אישיים המתקיימים זה לצד זה באותו חלל וחולקים את תשומת לב המורה.  העבודה מאופיינת בנינוחות, רגיעה, איטיות, דיוק, ריכוז וקשב של המתעמל לגופו, לצרכיו ולתחושותיו. היא מאפשרת קצב התקדמות המותאם לצרכים וליכולות של כל לקוח ולקוחה ובה בעת, אינה פוגעת בזרימה הטבעית של השיעור המתנהל בו זמנית באותו החלל. בסטודיו אפייני הפועל בשיטה כזו, יתעמלו פרחי רקדנים בני עשרה לצד נשים הרות או לאחר לידה, וגבר המחלים מפריצת דיסק לצד נשים וגברים בני 70 ואף 80.

ניסיון בעבודה עם מתאמנים בעלי צרכים מיוחדים

אם אתם מתמודדים עם פתולוגיה, משתקמים מפציעה או מחלה, אם אתם בני גיל הזהב, הסטודיו המתאים לכם הוא סטודיו וותיק ואחראי בעל ניסיון מוכח בעבודה שיקומית. אם את בהריון או לאחר לידה - לצוות הסטודיו שתבחרי בו חייב להיות ניסיון עשיר בעבודה עם נשים הרות.

מספר מתאמנים מקסימאלי בשיעור

פילאטיס מכשירים הוא צורת אימון פרטנית ביסודה. בעולם אוטופי, בו למחיר השיעור אין חשיבות, הייתי מעודדת אתכם להתאמן בשיעורים פרטיים, או לכל היותר בשיעורים חצי-פרטיים (שני מתאמנים). אבל לא לכולם זה מתאים ולכן קבוצת אימון קטנה היא הפתרון המועדף.

מספר המתאמנים בשיעור קבוצתי חייב להיות נמוך. אני ממליצה לבחור בסטודיו בו מספר המתאמנים המקסימאלי לא עולה על חמישה. שמעתי על סטודיואים המשבצים שישה, שבעה ואף עשרה מתאמנים בשיעור. קשה לקבל יחס אישי, תשומת לב מספקת, הכוונה בדיוק ותיקונים נקודתיים בקבוצה כה גדולה.

בנוסף, יש סטודיואים המפעילים שתי קבוצות נפרדות במקביל באותו חלל. למרות שכביכול מדובר בשתי קבוצות קטנות ונפרדות - ריבוי המתאמנים בו זמנית בסטודיו עלול לפגוע בתחושת השקט, הריכוז וההתבוננות פנימה, שכה חשובים לאימון  פילאטיס הוליסטי ומעמיק.

המורות והכשרתן

רמת המורות והכשרתן היא נקודה שחשוב לבדוק מראש. סטודיו מקצועי, רציני ואחראי לפילאטיס מכשירים מעסיק אך ורק מורות (ומורים) שעברו הכשרה מעמיקה ומקיפה בבית ספר או סטודיו מוכר, אמין ובעל מוניטין והן בעלות תעודת הסמכה.

צוות המורות של גוף בנפש סטודיו לפילאטיס מכשירים בתל אביב

הכשרת פילאטיס כוללת לימודי אנטומיה ופיזיולוגיה, רפרטואר מלא של תרגילי המזרן ומכשירים, בניית מערכי שיעור, דגש על עבודה עם אוכלוסיות מיוחדות כגון פילאטיס לנשים בהריון ולאחר לידה, פילאטיס לגיל הזהב, פילאטיס שיקומי וכדומה. מאחר ואין בתחום הפילאטיס תכנית הכשרה בלעדית או אוטוריטטיבית, כדאי לוודא שההכשרה של המורות היא אכן מקיפה ויסודית.

לעיתים קרובות, לא כל חברי וחברות הצוות בסטודיו הוכשרו באותו סגנון הדרכה של פילאטיס מכשירים. לפיכך, כדאי לברר אם קיימת בסטודיו דמות מקצועית סמכותית, מנהלת מקצועית או מורה בכירה בעלת וותק, האחראית לוודא שכל המורות עובדות באותו קו ומסונכרנות זו עם זו. כך לא תקבלו הוראות סותרות לביצוע אותו תרגיל ממורות שונות בסטודיו.

מנהלת מקצועית של סטודיו לפילאטיס אף דואגת לישיבות צוות מסודרות בהן המורות ממשיכות להתמקצע, ללמוד בעצמן ולהעמיק בתחומים מקצועיים מגוונים, לנתח מקרים מיוחדים הדורשים בניית תכנית מיוחדת וכדומה.

מראה הסטודיו

על הסטודיו להיות מזמן ונעים, נקי ומתוחזק ומצויד כהלכה. עליו להכיל מספר מכשירים המתאים למספר המתאמנים בו זמנית ואת כל האביזרים הקטנים הנדרשים להפעלת סטודיו מקצועי לפילאטיס מכשירים. ועם זאת, נעים יותר כשהסטודיו מרווח ואינו עמוס יתר על המידה.

איכות הציוד

ישנם 2-3 יצרנים מובילים של מכשירי פילאטיס בחו"ל ומספר קטן של יצרנים מקומיים. זהות היצרן חשובה פחות מההקפדה על ניקיון המכשירים ותחזוקתם השוטפת.

יחס אישי ואופן התנהגות הצוות

לא פחות מהמקצוענות ורמת ההוראה, חשובה אישיותן של המורות, מאור הפנים ונועם ההליכות שלהן, הצורה בה הן תומכות, מעירות וגם מאירות, מתקנות ומדייקות, נוגעות ומעשירות את הידע של כל לקוחה ולקוח.

התנהלות ההנהלה וצוות המזכירות חשובה גם היא. תחושת ה"בית", קבלת הפנים החמה של הצוות כולו - מוסיפות לחוויה החיובית והנעימה של מתאמני הסטודיו.

שיעור ניסיון

חלק לא מבוטל מהסטודיואים לפילאטיס מכשירים מאפשרים למתאמנים פוטנציאליים להירשם לשיעור ניסיון ללא תשלום או במחיר מוזל, לפני שהם נדרשים לרכוש כרטיסיית שיעורים. זו דרך פשוטה וחסרת סיכונים לבדוק האם נאה המקום בעיניכם? האם שיטת העבודה הנהוגה בסטודיו היא לרוחכם? האם האווירה מקצועית, נעימה ומתאימה לכם? האם הסטודיו מעורר בכם בטחון? והאם תיהנו לחזור אליו, שוב ושוב, לאורך זמן.

סיכום

שיטת פילאטיס היא דרך נפלאה ובריאה ללמוד ולהכיר את הגוף, להבין כיצד הוא פועל ולהיעזר בתובנות החדשות גם מחוץ לסטודיו.

אני מאחלת לכם בחירה נכונה ומוצלחת והנאה מלאה משיעורי הפילאטיס.

 

* מאירה אליאש, מנהלת מלכ"רים ומוסדות אמנות במקצועה,  היא בעלת גוף בנפש - שלושה מכונים איכותיים לפילאטיס מכשירים הפועלים בירושלים (מ-1999), תל אביב (מ-2007) ומודיעין (מ-2008).

ב"גוף בנפש", אנחנו מכירים אישית כל לקוח ולקוחה וקשובים להם. צוות המורות בונה תכנית אימון אישית ופרטנית לכל אחת ואחד, כאשר כל שיעור כולל עבודה מאוזנת על חלקי הגוף השונים, על כוח וגמישות וכן על גמישות מחשבתית.

כל סטודיו של "גוף בנפש" מציע שיעורי פילאטיס פרטיים, חצי פרטיים (שני מתאמנים בלבד) או בקבוצות קטנות. צורת הוראת הפילאטיס הנהוגה ב"גוף בנפש" מאפשרת קצב התקדמות המותאם לצרכים וליכולות של כל לקוח/ה ובה בעת, אינה פוגעת בזרימה הטבעית של השיעור המתנהל בו זמנית באותו החלל.

האווירה החמה, הרגועה והתומכת בכל סטודיו לפילאטיס של "גוף בנפש" משלימה את הרמה המקצועית הגבוהה של צוות המורות.

סטודיו פילאטיס מכשירים עם מדריכה מדגימה

 

פילאטיס מכשירים ירושלים
02-5667576

פילאטיס מכשירים תל אביב
03-6850588

מודיעין
08-9702202

 

סטודיו פילאטיס מכשירים

פילאטיס מכשירים ירושלים
02-5667576
פילאטיס מכשירים תל אביב
03-6850588
מודיעין
08-9702202
פותח על ידי מערכת ביג ביז bigbiz בניית אתרים מבית אולביז פרסום עסקים